top of page
8U0A5598_edited.jpg
dekor_01_zlato_tyrkys.png

MODEROVANÉ ČAJE O PÁTÉ

Přinášíme vám společenskou událost, prostřednictvím které vás přeneseme do první republiky, připomeneme vám krásu jejího stolování a naučíme vás pravidlům společenského chování a etikety. 

Snímek obrazovky 2023-08-08 v 14.51_edited.jpg

SPOLEČENSKÁ UDÁLOST

Moderované čaje o páté, to je odpolední setkání plné etikety zábavy a dobrého jídla. Při tomto gastronomickém rituálu ověnčeném společensko-kulturními pravidly bychom rádi spolu seznámili ty, kteří se zajímají nejen o pravidla společenského chování a etikety, stolování i o způsoby oblékání, ale rovněž aby tyto nově nabyté znalosti mohli uplatňovat na dalších společenských akcích. Chybět nebude ani dresscode, který jsme stanovili jako smart casual. 

ETIKETA A DOBRÉ JÍDLO

To je spojení, které vždy neodmyslitelně patřilo k sobě. A když mluvíme o dobrém jídle, tak tím například myslíme scones, tradiční bochánky z kynutého těsta servírované s clotted cream (kysanou smetanou) a džemem. Čekat na vás ale budou také úžasně chlebíčky, sendviče i zákusky vzniklé jako fúze viktoriánské éry a československé první republiky. Vše doplněno o welcome drink a čaj podle vašeho výběru. Celé odpoledne pak zakončíme sklenkou bublin a společným focením.

dekor_01_tyrkys_zlato.png

PAN ETIKETA

Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak zbystřete. Milovník starých věcí a sběratel nádobí a starožitných kuchařek, Vítězslav Ivičič, kterému dnes nikdo neřekne jinak než Staromilec, vás provede dobovým stolováním a etiketou v podobě pravidelného moderovaného čaje o páté tak, jako to kdysi dělávali.

dekor_01_tyrkys_zlato.png
WhatsApp Image 2024-04-23 at 17.52.06.jpeg
dekor_01_zlato_tyrkys.png

PAN STYL

Etiketa, kultivovaný projev a odívání je jeho specialitou. Daniel Šmíd už od roku 2012 mentoruje ty nejlepší z nejlepších. Možná už posloucháte jeho podcast Jemný pán, nebo znáte jeho knihy Etiketa domácí nebo Gentlemanual. I on vás zkušeně provede etiketou stolování na našich moderovaných setkáních Čaj o páté v Etažéru. 

dekor_01_zlato_tyrkys.png
bottom of page